صندلی مطالعه دامون کد CA103

راهنمای خرید بهترین صندلی مطالعه

نویسنده:صنایع چوب فرهنگ

5/5 - (2 امتیاز)

طبق مطالعات انجام شده، نشستن طولانی مدت بر روی صندلی مطالعه داخل مدرسه، فضای کتابخانه یا خونه، میتونه احتمال کمر درد، گردن درد و مشکلات جسمانی زیادی برای شما ایجاد کند و سلامتی شما رو در خطر قرار دهد . برای همین، مهم است که صندلی شما ویژگی‌های استانداردی داشته باشد تا علاوه بر راحتی، فشار زیادی هم به کمر و ستون فقرات شما وارد نکنه.

خرید بهترین صندلی مطالعه

عوامل زیادی تو انتخاب یک صندلی خوب برای خوندن کتاب یا مطالعه دروس نقش دارن. اگه شما هم به دنبال یک صندلی مناسب برای مطالعه می‌گردین؛ نکات کاربردی که توی این مقاله به آنها اشاره می‌کنیم به شما کمک میکنه تا موقع خرید صندلی مطالعه، انتخاب بهتری داشته باشین.

اهمیت انتخاب صندلی مطالعه مدرن و ارگونومیک

برای یک مطالعه خوب و با کیفیت ضروری است که دقت لازم در خرید یک صندلی مناسب را مد نظر قرار دهیم و در خرید یک صندلی مناسب نکات فنی و ظاهری یک صندلی را بررسی کنیم تا بتوانیم یک انتخاب درست داشته باشیم . از مزیت های یک صندلی خوب می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • وضعیت بدنی بهتر: یک صندلی با طراحی خوب و ارگونومیک میتواند شما را برای ساعت‌ها نشستن روی صندلی آماده کند. ماهیچه‌های بدن شمار را به طور ماهرانه‌ای درگیر کند و ستون فقرات شما را در راستای مناسبی قرار دهد. این مزیت، نه تنها وضعیت بدنی شما را بهتر می‌کنه بلکه خطر ابتلا به کمردرد یا گردن درد و سایر مشکلات اسکلتی عضلانی را هم کم می‌کند. فراموش نکنیم یک صندلی غیراستاندارد می‌تواند مضرات بسیار زیادی برای کمر و گردن داشته باشد و برعکس مطالعه بر روی یک میز و صندلی استاندارد می تواند باعث راحتی ،حس خوب و بالا بردن کیفیت مطالعه شود.
 • احساس ناراحتی کمتر: یک صندلی خوب می‌تواند گردش خون بدن را بهتر و فشار روی ستون فقرات را کمتر کند. این مسئله، در نهایت باعث می‌شود کمتر احساس خستگی یا ناراحتی کنید. مخصوصا برای دانش آموزان و دانشجویان و یا محققین که ساعت‌های طولانی پشت میز یا صندلی می‌نشینند این موضوع می‌تواند بسیار اهمیت داشته باشد .
 • تمرکز بیشتر: یک صندلی مناسب برای مطالعه، نقشی اساسی در بیشتر شدن تمرکز دارد؛ چرا که شما را از عوامل حواس‌پرتی مثل پشتی نامیزان، ارتفاع نامناسب و سایر عوامل ناراحت‌کننده که در صندلی‌های بی‌کیفیت وجود دارد، دور می‌کند. سعی کنید صندلی را انتخاب کنید که در موقع نشستن و استفاده از آن تمرکز شما را در مطالعه برهم نزند.

نکات مهم در انتخاب بهترین صندلی مطالعه

در ادامه مطلب، میخواهیم نکات مهمی که می‌تواند به شما هنگام خرید صندلی مطالعه خوب کمک کند را بررسی کنیم:

صندلی مطالعه دامون کد CA103
صندلی مطالعه دامون کد CA103

1.ارتفاع صندلی

اگر میخواهید یک صندلی مطالعه راحت برای نشستن طولانی ‌مدت بخرید، در نظر گرفتن ارتفاع صندلی خیلی مهم می باشد. پس هنگام خرید، مطمئن شوید که ارتفاع صندلی مناسب شما می باشد. بطور کل، ارتفاع یک صندلی مناسب برای مطالعه می‌تواند 1±45 سانتی ‌متر تا نشیمن باشد. بطوری که با نشستن روی صندلی، کف پاهای شما روی زمین و ران پا به حالت افقی قرار گیرد. همچنین زاویه بازوها و ساعد روی میز می بایست بین 90 تا 110 درجه باشد.

2. ابعاد صندلی

هنگام انتخاب صندلی مطالعه، سعی کنید ابعاد صندلی را با دقت بررسی کنید. یک صندلی ایده‌آل برای مطالعه باید عرض و عمق کافی برای نشستن را داشته باشد. اصولاً عرض استاندارد صندلی‌های مطالعه چیزی بین 43 تا 50 سانتی ‌متر می‌باشد. از طرف دیگر، عمق مناسب صندلی، این امکان  را به شما می‌دهد که کمر را خیلی راحت به پشتی صندلی تکیه بدهید. در خرید یک صندلی علاوه بر ابعاد صندلی می‌بایست به فضای اتاق مطالعه و ظاهر آن نیز توجه کرد تا ظاهری مناسب به دکوراسیون داخلی منزل و اتاق بدهد.

3. ارگونومیک بودن

یه صندلی مطالعه مدرن و راحت برای نشستن باید ارگونومیک باشد. به طوری که با نشستن طولانی‌ مدت روی آن، ناحیه کمر حین مطالعه، حمایت مناسبی داشته باشه و احساس درد نداشته باشید. صندلی‌ بدون تکیه‌گاه مناسب، باعث آسیب به ستون فقرات میشود و در دراز مدت، به سلامتی شما آسیب می‌زند.

صندلی مطالعه استاندارد و ارگونومیک
صندلی مطالعه دامون کد CA103

4. پشتی صندلی

قابل تنظیم بودن پشتی صندلی مطالعه‌ یک ویژگی خوب به حساب می‌آید؛ چرا که میتوانید پشتی صندلی را در هر زاویه و ارتفاعی که میخواهید تنظیم نمایید تا از انحنای طبیعی ستون فقرات به خوبی محافظت کند. شیب پشتی صندلی باید هم از جلو و هم از عقب قابل تنظیم باشد و اهرم قفل روی آن طوری طراحی شده باشد که از عقب رفتن پشتی موقع تکیه دادن شما به صندلی جلوگیری کند. بطورکل، یک پشتی صندلی خوب میتواند از آسیب به کمر جلوگیری و یا درد کمر را تسکین دهد.

اما صندلی های چوبی با پشتی ثابت هم در صورت طراحی استاندارد و ارگونومیک و پشتی مناسب می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای خرید باشد و در حین استفاده شرایط خوبی را برای یک مطالعه راحت ایجاد کند و با توجه به نرمی پشتی صندلی ، در مطالعات طولانی مدت احساس فشار در گردن حس نکنید و باعث افزایش کیفیت مطالعه شما شود .

5. صندلی چوبی

صندلی چوبی یک گزینه عالی برای مطالعه می باشد. این نوع از صندلی‌ها به شما این امکان  را میدهند که به راحتی بتوانید آن را جابجا نمایید و با انتخاب پشتی و نشیمن مناسب ، شرایط مطالعه خوبی را برای خود ایجاد کنید.

نکته قابل توجه دیگر در صندلی مطالعه کیفیت نشیمن و تکیه گاه آن می باشد. بهتر است صندلی‌ دارای نشیمن و تکیه گاهی راحت و مناسب باشد و در سردی و گرمای هوا باعث عرق و یا سردی نشیمن نشود . همچنین صندلی می بایست از کیفیت ساخت بالایی برخوردار باشد و تحمل وزن شما را در شرایط و حالت‌ها مختلف داشته باشد و از استحکام مناسبی برخوردار باشد .

6. دسته صندلی

دسته صندلی، نقش خیلی مهمی در راحتی بازو و آرنج شما دارد؛ بنابراین، هنگام خرید صندلی برای مطالعه، مطمئن شوید که صندلی دسته مناسبی دارد و موقع نشستن بازوی شما در شرایط مناسبی قرار می‌گیرد و باعث ناراحتی شما نمی‌شود. ارتفاع مناسب دسته از نشیمن صندلی بین 17 تا 25 سانتی ‌متر باشد . دقت نمایید دسته‌ها پهن و راحت باشن تا آرنج و ساعد شما بدون اذیت شدن روی آنها قرار بگیرند.

7. کیفیت ساخت و گارانتی

صندلی با کیفیت با گارانتی معتبر این اطمینان رو به شما می‌دهد دوام و کیفیت ساخت صندلی از درجه بالایی برخوردار می باشد . بنابراین، هنگام خرید به خصوص خرید آنلاین از فروشگاه‌های اینترنتی، مواردی مثل کشور سازنده، کیفیت ساخت و ضمانت‌نامه را بررسی نمایید و مطمئن شوید از جایی که خرید می‌کنید شرکتی معتبر و دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می‌باشد . همواره موقع خرید، این نکته را در نظر بگیرید که بالشتک و پشتی صندلی از فوم با کیفیت بالا ساخته شده باشد؛ چرا که فوم با کیفیت پایین میتواند باعث ایجاد کمر درد، احساس خستگی یا ناراحتی شود.

صندلی مطالعه شوکا دسته دار CA104
صندلی مطالعه شوکا دسته دار CA104

به مواد زیر روکش‌ها هم دقت داشته باشید که از مواد مصنوعی غیر قابل تنفس داخلشون استفاده نشده باشد. همچنین، سعی کنید روکشی را انتخاب کنید که تغییر رنگ پیدا نکند و به راحتی قابل تمیز شدن باشد.

صنایع چوب فرهنگ به عنوان یک گروه تولیدی با سابقه و تنوعی از صندلی های مطالعه چوبی و استاندارد همواره تلاش داشته تا محصولاتی با کیفیت تولید و به دست مشتریان خود برساند. صندلی های تولیدی صنایع چوب فرهنگ از چوب راش درجه یک و نشیمن صندلی از یورتان ۳۰ کیلویی به ضخامت ۴ سانتی متر می باشد. همچنین محصولات تولیدی فرهنگ دارای تضمین اصالت و سلامت فیزیکی می باشد و با توجه به کیفیت بالای محصولات، تا سه سال از سوی صنایع چوب فرهنگ پشتیبانی و گارانتی می شود.

8. ظاهر صندلی

هنگام انتخاب صندلی مناسب برای مطالعه، علاوه بر راحتی و کیفیت آن، توجه به عوامل دیگه‌ای مثل ظاهر صندلی هم مهم می‌باشد. چرا که شما قراره برای مدت زیادی از این صندلی برای کار و مطالعه استفاده نمایید؛ بنابراین، ظاهر یک صندلی مطالعه باید طوری باشد که انگیزه شما را برای مطالعه بیشتر کند. صندلی‌های متنوعی در فروشگاه‌ها موجودند و این کاملاً به سلیقه شما بستگی دارد که چه نوع طرح و ظاهری  را می‌پسندید. در نظر داشته باشید صندلی های چوبی مدرن به دلیل تنوع در رنگ پارچه و طراحی میتواند گزینه مناسبی برای خرید باشد .

9. قیمت صندلی

در نهایت، قیمت صندلی مطالعه از نکات مهم دیگری هست که هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید. انواع مختلفی از صندلی‌های مطالعه با طرح و ویژگی‌های متنوع در بازار موجود می‌ باشند که تنوع قیمتی متفاوتی دارند. شما باید سعی کنید با توجه به بودجه‌ای که در نظر گرفتید و بررسی نکات این مقاله، بهترین صندلی را برای مطالعه انتخاب نمایید.

جمع‌بندی

صندلی مطالعه در صورت استاندارد بودن و ویژگی‌هایی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم ؛ می‌تواند روی وضعیت سلامت جسمانی هنگام نشستن طولانی ‌مدت تأثیری مثبت داشته باشد . یک صندلی راحت و ارگونومیک، مطمئناً حمایت خوبی را برای کمر شما ایجاد می‌کند و شما  را از تنش‌ها و آسیب‌های فیزیکی در امان نگه می‌دارد. پس، سعی کنید وقت بیشتری را برای انتخاب یک صندلی مطالعه در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین صندلی مطالعه را بر اساس نیاز و سلیقه و شرایط دکوراسیون داخلی منزل و یا اتاق مطالعه تهیه نمایید .

منبع : + +

 1. اهمیت استاندارد و ارگونومیک برای صندلی مطالعه در چیست ؟

  صندلی مطالعه برای نشستن طولانی مدت می باشد از این رو از نظر سلامت بدن مخصوصا ستون فقرات، می بایست بصورت کاملا استاندارد و ارگونومیک طراحی شده باشند و دارای تکیه گاه و نشیمن مناسب باشد تا ضمن عدم احساس خستگی برای شما ، فشاری بر گردن و ستون فقرات وارد نشود .

 2. صندلی مطالعه فرهنگ تا چه وزنی را تحمل می‌کند ؟

  صندلی‌های مطالعه تولید شده توسط صنایع چوب فرهنگ از کیفیت بالایی برخوردار می باشد. اتصالات در صندلی مطالعه کام و زبانه می‌باشد و برای افزایش استحکام از نبشی‌های چوبی استفاده شده است . لذا صندلی های مطالعه صنایع چوب فرهنگ تحمل وزن های بالا تا 160کیلوگرم را دارند.

 3. مزیت خرید صندلی مطالعه از صنایع چوب فرهنگ چیست ؟

  صندلی های تولید شده توسط صنایع چوب فرهنگ دارای کیفیت بالای چوب و همچنین نشیمن های باکیفیت می باشد . پارچه های استفاده شده از پارچه های درجه یک و ابرکف نشیمن صندلی از یورتان ۳۰ کیلویی به ضخامت ۴ سانتی متر می باشد. همچنین شما می‌توانید به دلخواه خودتان رنگ پارچه و رنگ چوب را سفارش دهید. ضمانت 3 ساله و خدمات پس از فروش صنایع چوب فرهنگ نشان از کیفیت و دوام صندلی مطالعه می باشد و شما می‌توانید بصورت آنلاین و یا حضوری در دفتر تهران و قم اقدام به خرید نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید