درباره رنگ

5/5 - (1 امتیاز)

رنگ بازتابي از نور است که به شکل هاي متفاوتي در مي آيد و از جنبه هاي فيزيکي ، فيزيولوژيکي و روانشناسي مورد بررسي قرار مي گيرد ، اما واقعا رنگ چيست؟ ما دنيا را از طريق رنگ ها مي بينيم و معني مي کنيم. دريا ، آسمان ، جنگل و کوير همه ي اينها تداعي کننده رنگ ها براي ما هستند.

بررسي رنگ محصولات چوبي و دکوراسيون منزل از جهات مختلف اهميت دارد:

  • سلايق ما چيست ، از فضاي خانه انتظار چه حسي داريم
  • حفظ زيبايي ظاهري و کيفيت سطوح محصولات چوبي به عهده رنگ مي باشد
  • حفظ ظاهر طبيعي چوب و موج هاي زيباي آن براي ما مهم است يا خواستار تنوع رنگ و متفاوت بودن هستيم
  • رنگ نقشي اساسي در حفظ ظاهر و زيبايي محصولات چوبي ايفا مي کند

.

رنگ نبايد ما را از زيبايي هاي بصري چوب و روکش طبيعي محروم نمايد. بنابراين بهتر است به جاي رنگ هاي براق از رنگ هاي مات استفاده شود. رنگ مات هيچگونه مانعي براي تماشاي زيبايي هاي مبهوت کننده چوب و روکش ايجاد نمي کند. خطوط و موج هاي طبيعي که طي ساليان در دل جنگل ها و طبيعت شکل گرفته است به ما آرامش عميق مي بخشد و روح و روان ما را با فضاي خانه هماهنک مي کند.

دو رنگ رايج در صنعت چوب خودرنگ و فندقي مي باشد:

خودرنگ

در اين رنگ حداقل دستکاري در ظاهر و طبيعت چوب صورت مي گيرد . موج ها و خطوط چوب در زمينه اي از رنگ هاي متنوع گرم ، محيطي شاد ، گرم ، انرژي زا و دوستانه به ما مي بخشد و حس آسايش و علاقه مندي را در ما ايجاد مي کند. طبيعت اين رنگ جلوگيري از خستگي بصري است.

فندقي

يکي از رايج ترين رنگ ها در صنعت چوب مي باشد که خود طيف وسيعي از روشن تا تيره را در بر مي گيرد. اين رنگ موجب ايجاد حس قدرت ، شکوه و اطمينان در ما مي گردد و تا اندازه اي فضايي رسمي ايجاد مي کند.

اما فارغ از اينکه چه رنگي را انتخاب خواهيم کرد فرآيند رنگ هاي چوب پيچيده و تخصصي است. اين فرآيند در بسياري از اوقات نمي تواند مورد ارزيابي فوري قرار بگيرد و در طي زمان معايب آشکار خواهد شد. خريداران کالاهاي چوبي بايد بدانند که کيفيت رنگ نقس اساسي در قيمت خواهد داشت که بايد مورد توجه قرار گيرد.

  • بنابراين به نظر مي رسد با توجه به تخصصي بودن مراحل توليد يک کالاي چوبي و رنگ ان بهتر است مرجع خريد مورد بررسي و ارزيابي دقيق قرار گيرد.
  • دارا بودن کارخانه معتبر با آدرس مشخص و نمايشگاه و دفتر فروش مي تواند يکي از شروط لازم اين ارزيابي باشد.

 

به اشتراک بگذارید

سبد خرید