دکوراسیون اداری اداره ثبت اسناد4

دکوراسیون اداری؛خداحافظی با فضای کسالت آور

نویسنده:صنایع چوب فرهنگ

اگر در انتخاب عناصر تشکیل دهنده دکوراسیون اداری دقت نشود و مطابق با عملکرد و فعالیتی که قرار هست انجام گردد، انتخاب نشوند یک فضای کسالت آور و ناکارآمد خلق و طراحی می‌گردد. در واقع فضای اداری و دکوراسیون اداری باید در نگاه اول جنس کسب و کار را مشخص کند. در این مقاله قرار هست با فضا‌های اداری کسالت آور قدیمی خداحافظی کنیم و ایده‌های جذاب برای طراحی و خلق دکوراسیون اداری آرامش بخش و مدرن را باهم مرور کنیم؛

فاکتور های مهم در چیدمان دکوراسیون اداری و دفتر کار

در چیدمان فضای اداری باید سلیقه و جنس کار را در نظر بگیریم، تا میزان رسمی بودن یا مدرن یا مینیمال بودن آن را بتوانیم تشخیص دهیم و دقیقا مطابق با آنچه نیاز داریم یک دکوراسیون اداری و دفتر کار خوب را بتوانیم طراحی و اجرا نماییم.
در یک فضای کاری باید حس و حال رسمیت و پویایی و صمیمیت هر دو به یک اندازه به افراد منتقل شود تا حس کسالت و خستگی به کارمندان منتقل نشود و باعث جذب هر چه بیشتر افراد و افزایش راندمان کاری در آن‌ها گردد.
برای جداسازی قسمت های خصوصی در محیط کار بهتر است از پارتیشن هایی با ارتفاع کم استفاده شود که هم یک فضای خصوصی را برای کارمند ایجاد کند و هم با به وجود آمدن حریمی برای کارکنان از ایجاد حواس پرتی و از بین رفتن تمرکز نیز جلوگیری می کند.

عناصر طراحی دکوراسیون اداری مدرن

منظور از عناصر طراحی دکوراسیون اداری مدرن مواردی همچون رنگ، نورپردازی، متریال، مبلمان و … است. همه این عناصر بسته به اندازه و مساحت و همچنین سبک فضای اداری انتخاب می‌گردد. به طور مثال اگر برای یک فضای اداری کوچک بخواهیم دکواسیون داخلی طراحی کنیم، بهتر است از زنگ های روشن و خنثی استفاده شود.
البته شاید برخی این عقیده را داشته باشند که رنگ‌های روشن به تنهایی کسالت آور و یکنواخت هستند؛ در اینجا ما پیشنهاد می‌کنیم غالب و بیشترین رنگی که استفاده می‌شود روشن باشد و در برخی از قسمت ها از رنگ های روشن هم به صورت ترکیبی استفاده گردد.

دکوراسیون اداری سالن کنفرانس اداره ثبت اسناد
دکوراسیون اداری سالن کنفرانس اداره ثبت اسناد

دکوراسیون اداری شیک و مدرن برای فضاهای کوچک

 • استفاده از رنگ های روشن
 • استفاده از کف پوش(پارکت) ودیوار پوش به رنگ روشن
 • انتخاب مبلمان فلزی برای کلاسیک جلوه دادن فضا
 • استفاده از پارتیشن اداری

اصول کلی طراحی دکوراسیون اداری اتاق مدیریت

 1. رنگ ها: دیوار ها و مبلمان دکوراسیون اداری اتاق مدیریت بهتر است از رنگ های آرام و خنثی باشد، تا یک هماهنگی و آرامشی را در فضا ایجاد کند.
 2. نورپردازی: نورپردازی درست و اصولی آرامش را به فضا میبخشد و هر گونه تنش و خستگی را از تن میزداید.
 3. چیدمان عناصر: در اتاق مدیریت باید همه عناصر و اجزا با یکدیگر همخوانی داشته باشند، تا یک فضای کار مناسب که حس و حال خوبی را به فضا میبخشد فراهم گردد.
 4. در نظر گرفتن ابعاد و مساحت: زمانی که ابعاد و اندازه دقیق اتاق را مشخص کنیم می توانیم استفاده بهینه تری از فضا داشته باشیم و یک معماری داخلی خوب و کاربردی را طراحی نماییم.
 5. صداگیر: اگر محیط کار شلوغ و پر سروصدایی دارید باید برای صداگیر ها و استفاده از مواد صوتی جاذب صدا جزو الزامات به شمار می‌رود.
 6. دکور و لوازم لوکس و درجه یک: دکوراسیون اداری دفتر مدیریت باید از عناصر  و لوازم منحصر به فرد و با کیفیت تشکیل شده باشد.
 7. تجهیزات الکترونیکی: استفاده از تجهیزات الکترونیکی با فناوری روز در دفتر کار مدیریت، نیازها و توانایی‌های آن‌ها را ارتقا می‌دهد و به بهره‌وری و کارایی مدیران کمک می‌کند.
 8. استفاده از گل و گیاه: ایجاد فضاهای سبز در دفتر کار مدیریت می‌تواند به بهبود کیفیت هوا و کاهش استرس کارمندان کمک کند.

تاثیر نورپردازی در طراحی و اجرای دکوراسیون اداری

در هر دکوراسیونی نورپردازی و صدا دو جز و عامل مهم در بهبود عملکرد دکوراسیون و افزایش راندمان کاری است. با یک مثال ساده اهمیت این دو مورد را برای شما روشن خواهم کرد. محیط کاری را در نظر بگیرید که بسیار کم نور باشد و یا بسیار پرنور، در این محیط ها چشم اذیت می‌شود و فرد تمام تمرکزش بهم خواهد خورد و یا حتی سر و صدای بیش از اندازه در محیط کار باعث بروز مشکلات عمده ای اعم از عدم تمرکز کافی، خستگی مفرط و پایین آمدن بهره وری افراد را دارد.

انواع تکنیک‌های نورپردازی در طراحی داخلی اداری

 • نورپردازی عمومی: اولین تکنیک نورپردازی مربوط به فضاهای عمومی و سالن ها اداری می‌شود؛ در این فضا ها بهترین انتخاب استفاده از چراغ های سقفی، ریلی، پنل های ال ای دی و دیواری است. این نوع پردازی عمومی در جلوگیری از خستگی های چشمی، استرس و … تاثیر بسزایی دارد.
 • نورپردازی وظیفه ای: در این تکنینک استفاده از منابع نوری مصنوعی مثل: ریسه های نواری، چراغ مطالعه و چراغ های خواب بسیار رایج است. این نوع نورپردازی باید از بالای سر افراد و یا دقیقا روی میز آن‌ها انجام شود و دقیقا به همین دلیل به آن نورپردازی وظیفه ای اطلاق می شود.
 • نورپردازی تاکیدی: همانطور که از نام این تکنیک پیداست؛ در برخی از مواقع برای تاکید بر روی یک وسیله و جلوه دادن بیشتر آن از نورپردازی تاکیدی استفاده می‌شود. این نوع نورپردازی ها در دکوراسیون های اداری، دیوار های خاص و برجسته و حتی بر روی برخی از تابلو ها اعمال می‌شود.

نورپردازی دکوراسیون اداری دفتر مدیریت

در نورپردازی دفتر کار توجه به این که سطح میزکار باید روشن باشد بسیار اهمیت دارد. ضمن این که استفاده از نو

 این که در محیط اداری نورپردازی خوبی داشته باشید بسیار مهم است. نورپردازی دفتر کار باید به گونه‌ای باشد که سطح میز یا میز کنفرانس را روشن کند. ضمن این که استفاده از نورپردازی تاکیدی برای تاکید روی یک وسیله یا لوگو شرکت باعث جلب توحه بیشتر و جلوه گر شدن می‌گردد.

مهم ترین اصول و قواعد مربوط به طراحی فضاهای اداری

طراحی فضای داخلی اداره باید به نحوی باشد که امور به بهترین شکل انجام شوند. پس ضروری است که یک سری اصول به طور کامل رعایت شود، تا کارمندان تمرکز کافی برای انجام وظایف محوله را داشته باشند. همچنین در ساختمان اداری باید فضایی برای اتاق مدیر و سالن جلسات در نظر گرفته شود.

9 اصل مهم در طراحی دکوراسیون اداری

 1. انتخاب رنگ مناسب برای مبلمان اداری و دیوارها
 2. برگزیدن مبلمان ادارای مناسب با نوع فضا و مساحت آن
 3. پارتیشن بندی استاندارد در فضای داخلی اداره
 4. استفاده از گیاهان برای طراوت بخشیدن به محیط
 5. نورپردازی صحیح
 6. اختصاص دادن فضایی برای استراحت کارمندان
 7. برخورداری از نور طبیعی کافی در محیط
 8. نظم بخشیدن به فضای داخلی شرکت یا اداره
 9. استفاده از پرده و آینه های مناسب

تاثیر عطر در فضای داخلی محیط دکوراسیون اداری

همانطور که رنگ و نورپردازی  و سایر عناصر بر روی حس و حال محیط کار تاثیر گذارند؛ بو و رایحه خوش نیز می تواند باعث ایجاد حس بهتر، تمرکز بیشتر، کاهش استرس، افزایش کارآمدی و … گردد. از همین رو در دکوراسیون اداری حتما بر ایجاد رایحه مناسب تاکید داشته باشید و در این راستا از عود و خوش بو کننده های مختلف می توانید کمک بگیرید.

پیشنها ما به شما عطرهای زیر است؛

 • عطر کاج: افزایش سطح هوشیاری
 • عطر دارچین: افزایش تمرکز
 • عطر لاوندر (اسطخودوس): باعث افزایش آرامش در روزهایی پر از تنش و استرس کاری
 • عطر نعنا تند: بهبود خلق و خو
 • عطر میوه ها و مرکبات: افزایش انرژی و بهبود روحیه

تجهیزات اداری با قیمت مناسب را از کجا تهیه کنیم؟

اگر شما هم به دنبال خرید مبلمان اداری برای طراحی و چیدمان دکوراسیون اداری خود هستید؛ حتما به دنبال فروشگاه های اینترنتی مختلف برای خرید انواع تجهیزات اداری گشته اید با طیف وسیعی از برندها و تبلیغات رو به شده اید. از همین رو ما برای آسان تر شدن خرید تجهیزات اداری، فروشگاه فرهنگ را به شما معرفی می کنیم. فرهنگ ارائه کننده انواع وسایل اداری از جمله میز کانتر و صندلی کارشناسی است که به شما در انتخاب تجهیزات با قیمت های مختلف کمک می کند.

نتیجه گیری

دغدغه اصلی بیشتر افرادی که قصد راه اندازی محل اداری جدید دارند، خرید تجهیزات ارزان قیمت است؛ از همین رو ما در این مطلب، نکات مهم برای طراحی دکوراسیون با هزینه کم را ارائه کردیم. شما می توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی فرهنگ، انواع محصولات از جمله صندلی کارشناسی با قیمت های مختلف را مشاهده کنید و بهترین گزینه متناسب با بودجه خود را تهیه کنید.

منبع : + +

سوالات متداول

از چه رنگ هایی برای کف پوش و دیوار پوش ها استفاده کنیم؟

برای ایجاد هماهنگی هر چه بیشتر در محیط اداری و کاری خود بهتر است از رنگ های خنثی مانند طوسی بیشترین بهره را ببرید.

در دکوراسیون های ارزان از اکسسوری هم استفاده کنیم؟

بله می توانید در دکوراسیون های اداری ارزان قیمت نیز از اکسسوری ها استفاده کنید، اما ترجیحا برای کاهش هزینه ها از مواردی که خلاقانه تر و با قیمت ارزان تر باشند بهره ببرید.

به صرفه ترین راه برای محافظت و نگهداری از پرونده ها چیست؟

اگر می خواهید با هزینه کم، مدارک مربوط به شرکت خود را به صورت امن محافظت کنید، بهتر است که از فایلینگ اداری استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید