راهنمای خرید بهترین صندلی اپن

راهنمای خرید بهترین صندلی اپن

نویسنده:صنایع چوب فرهنگ

5/5 - (1 امتیاز)

از وقتی که آشپزخونه‌های کلاسیک جای خودشون رو به آشپزخونه‌های اپن با طراحی مدرن داده اند ، صندلی اپن هم جای خودش را در این نوع آشپزخونه‌ها پیدا کرده. بیشتر افراد سعی می‌کنن از کانتر یا جزیره آشپزخونه به عنوان میز ناهار‌خوری استفاده کنند که طبیعتا در این صورت فضای کمتری اشغال می‌شود و در کنار آن صندلی‌های اپن با طراحی خاص، می تواند در کنار میز ناهارخوری یا اپن آشپزخانه قرار بگیرد. در این مقاله قصد داریم با انواع صندلی اپن آشنا شویم و یک راهنمای جامعی در مورد خرید این نوع صندلی ها داشته باشیم.

صندلی اپن آریو CO151
صندلی اپن آریو CO151

انواع صندلی اپن

قبل اینکه سراغ آشنایی یا راهنمایی خرید بهترین صندلی اپن برویم بهتر هست که با انواع صندلی اپن آشنا شویم . به‌ طور‌کلی صندلی‌های اپن از نظر ساختاری و جنس اسکلت‌بندی می‌توانند به انواع مختلفی تقسیم شوند.

صندلی اپن از نظر اسکلت‌بندی

  • صندلی اپن چوبی: صندلی‌ اپن چوبی، اسکلت‌بندی چوبی دارند که می‌تواند از جنس انواع چوب‌های محکم مثل افرا، گردو، روسی و… باشد. این نوع صندلی‌ها برای فضای دکوری آشپزخانه کلاسیک انتخاب ایده‌آل‌تری به نظر می‌رسند.
  • صندلی اپن فلزی: یکی دیگر از انواع صندلی‌های اپن، صندلی اپن استیل هست که قیمت ارزان‌تری نسبت به مدل های چوبی دارد . داشتن وزن سبک از جمله ویژگی مثبت صندلی‌های اپن فلزی یا همون استیل هست‌. این نوع صندلی اپن بیشتر برای آشپزخانه‌هایی با سبک مدرن و مینیمال استفاده می شود.

صندلی اپن از نظر ساختاری و ارتفاع

صندلی‌های اپن با ارتفاعی متفاوتی تولید و عرضه‌ می‌شوند. درمجموع شما بایستی  هماهنگی بین ارتفاع کانتربا جزیره آشپزخانه و ارتفاع صندلی اپن رو فراموش نکنید.

  • صندلی اپن ثابت: این نوع صندلی اپن، دارای ارتفاع ثابت هست که به طور استاندارد بایستی حدود ۶۰ سانتی‌متر باشد. اما در بعضی مواقع برخی از صندلی‌های اپن ارتفاع بیشتر یا خیلی کمتری دارند. پس اصل اساسی در انتخاب صندلی با ارتفاع مناسب، تناسب ارتفاع کانتر با ارتفاع صندلی اپن آشپزخانه هست.
  • صندلی اپن جک‌دار: با استفاده از این صندلی‌ها می‌توانید ارتفاع را در حد مناسبی تنظیم کرده و از راحتی آن کنار کانتر یا اپن آشپزخانه لذت ببرید.

نکات خرید صندلی اپن

در زمان خرید صندلی اپن لازم است به راهنمای خرید این صندلی توجه داشته باشید تا خرید با اطمینانی رو تجربه کنید. در ادامه به بررسی نکات حائز ‌اهمیت در خرید صندلی اپن اشاره می‌کنیم:

قیمت صندلی اپن

اصلی‌ترین نکته در خرید صندلی اپن آگاهی شما از قیمت انواع صندلی اپن هست. درواقع بودجه شما بایستی با قیمت خرید صندلی اپن هماهنگ باشد. برخی از صندلی‌های اپن مثل نوع جک‌دار، چوبی و رویه از جنس چرم می‌تواند قیمت بالاتری نسبت به صندلی‌های اپن از نوع ثابت، فلزی و رویه پارچه‌ای داشته باشند. در مجموع قیمت صندلی اپن وابسته به عواملی مانند جنس بدنه،جنس چوب ، جنس رویه، نوع طراحی و ساختار، ابعاد و… هست.

ابعاد صندلی اپن

از دیگر نکات مهم در خرید صندلی اپن توجه به ابعاد آن است. اگه آشپزخانه شما فضای کوچکی دارد، سعی کنید از صندلی اپن با ابعاد کوچک تر استفاده نمایید. همچنین برای مدیریت فضای آشپزخانه و دکوراسیون داخلی آن می توانید از صندلی اپن تاشو یا چرخان و حتی بدون تکیه‌گاه استفاده نمایید .

صندلی اپن آریو CO151
صندلی اپن آریو CO151

روکش صندلی اپن

صندلی‌های اپن می‌توانند بدون بالشتک و یا بالشتک دار باشند. اگه احساس راحتی برای شما مهم هست بهتره که صندلی اپن با بالشتک و نشیمن پارچه ای مناسب انتخاب کنید. اما از آنجا که محیط آشپزخونه باعث کثیفی و لک‌دار شدن زودهنگام این صندلی‌ها می‌شود ، دقت کنین که روکش صندلی قابل شستشو باشد. روکش‌های جنس چرم، جیر و پارچه‌ای متداول‌ترین جنس رویه برای روکش‌های این صندلی‌های اپن هستند.

ساختار و طراحی صندلی اپن

طراحی و ساختار متفاوت انواع صندلی اپن باعث شده است که هر کدام از آن‌ها برای دکور و محیط خاصی مناسب‌تر باشند. برخی از صندلی‌های اپن دارای تکیه‌گاه و محل قرارگیری پا و دسته‌دار هستند که راحتی فوق‌العاده‌ای به کاربر در نشستن‌های طولانی ارائه می‌کنند.

 پس در زمان خرید صندلی اپن این نکته را هم مدنظر بگیرید که داشتن محل قرار‌گیری پا و تکیه‌گاه و دسته‌دار بودن برای یک صندلی اپن مزیت محسوب می شود. البته این نکته را هم فراموش نکنید که اگر آشپزخانه شما و محیط دکوراسیون داخلی منزل شما دارای فضای کمی هست ، انتخاب صندلی‌های بدون پشتی و بدون دسته و کم جا می‌تواند ایده‌آل‌تر باشد.

راهنمای خرید صندلی اپن

ارتفاع صندلی اپن

همان طور که اشاره شد، صندلی‌های اپن در ارتفاع‌های متفاوت وجود دارند و حتی می‌توانند ثابت و جک‌دار (قابل تنظیم ارتفاع) باشند. در خرید صندلی اپن این نکته را فراموش نکنین که ارتفاع مناسب صندلی به راحتی کاربر خیلی کمک می‌کند. پس حتما در انتخاب صندلی اپن تناسب بین ارتفاع کانتر یا جزیره آشپزخونه را با صندلی اپن در نظر بگیرید.

سبک صندلی اپن

نکته مهم دیگه در خرید صندلی اپن توجه به سبک و مدل صندلی اپن هست. درواقع صندلی‌های جنس چوبی بیشتر سبک کلاسیک‌تری دارند و برای آشپزخانه‌هایی با همین سبک که طراحی مدرن یا کلاسیک دارند مناسب‌تر هستند. از صندلی چوبی در خانه های سنتی هم استفاه می شود که حس بسیار خوبی را به محیط خانه و آشپزخانه منتقل میکند .

از طرفی برای آشپزخانه‌های مدرن که در بیشتر مواقع ابعاد کوچکی دارند، انتخاب یک صندلی اپن جنس فلزی مثل صندلی اپن استیل می تواند گزینه ای مناسب باشد.

نشیمن و پشتی صندلی اپن

اگر صندلی اپن مد نظر شما از نوع پشتی‌دار هست، اطمینان حاصل کنید که پشتی صندلی کاملا محکم و از جنس رویه مناسب و نرمی استانداردی برخوردار باشد.

نشیمن صندلی اپن هم باید راحت و نرم باشد.و در نشستن زیاد باعث ناراحتی نشود. سعی کنید صندلی‌هایی انتخاب کنید که در قسمت نشیمن آنها تشک وجود داشته باشد. صندلی‌های بدون تشک، سفت هستند ونشستن طولانی در آن‌ها سبب احساس ناراحتی می‌شود

کیفیت کلی صندلی

در زمان خرید صندلی اپن حتما  دوام و استحکام کلی صندلی رو بررسی بکنید و به نوعی مطمئن شوید ، قطعات صندلی به درستی به هم وصل شده باشند. سنگین بودن صندلی همیشه نشانه‌ای از کیفیت برتر نیست. حتما اطمینان حاصل کنید که صندلی اپن مورد نظر شما وزن مناسبی داشته باشد.

جمع‌بندی

صندلی اپن از جمله آیتم‌های هست که میز ناهار‌خوری را ازآشپزخانه حذف کرده و ازاین جهت فضای بیشتری ایجاد می‌کند. صندلی‌های اپن با ارتفاع، ساختار، طراحی و جنس‌های متفاوت، می‌توانند با توجه به فضای دکوراسیون و سبک طراحی منزل شما (کلاسیک و مدرن) انتخاب شوند

منبع : +

مهمترین نکته در انتخاب صندلی اپن چیست؟

مهمترین نکته در انتخاب صندلی اپن ، قیمت ، راحتی در کنار استحکام و زیبایی می باشد.

از کجا بفهمم که صندلی اپن با کیفیت است؟

خرید از فروشگاه معتبر و ضمانت نامه محصول نشان از کیفیت محصول می باشد . محصولات صنایع چوب فرهنگ دارای 30 ماه ضمانت می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید