بخش اول:

مبلمان خانگی

اینک مبل های راحتی جزء جدایی ناپذیر خانه های ما هستند. از راه که می رسیم ، خود را روی یکی از همین مبل ها می اندازیم ، تا اندکی آرامش پیدا کنیم ، برای تماشای تلویزیون روی مبل ها لم می دهیم. بر روی یکی از همین مبل ها موبایل خود را در دست می گیریم و صفحات فضای مجازی خود را مرور میکنیم.

اما آیا این مبلها شرایط لازم برای راحتی ما را دارند؟فضای ظاهری خانه با این مبلها چگونه است؟پس از مدتی استفاده ،آیا دگرگون شده است؟آیا ما واقعا راحتیم؟ اغلب مبل های موجود بازار ظاهرا برای خرید اقتصادی هستند،اما آیا مبل راحتی هستند ؟

ما برای آسایش شما در منزل ، مبل راحتی با ویژگی های زیر تولید می کنیم:

1-سازگاری با بدن یکی از عوامل اساسی در طراحی و تولید مبل های ماست (رعایت اصول آرگونومی)

2-ظاهری ساده و زیبا برای حفظ آرامش بصری

3-عدم تغییر شکل ظاهری و دگرگونی در ظاهر مبل

4-استحکام ساختاری که حتی در صورت تعویض پارچه هیچ مشکلی بوجود نخواهد آمد


بخش دوم:

دکوراسیون

با توجه به محدود بودن فضاها در خانه های امروز ، نیازهای متفاوت ما در منزل ، استفاده از کمدهای دیواری و تخت های تاشو اهمیت زیادی پیدا کرده است . استفاده حداکثری از فضاهای موجود و داشتن فضای باز کافی یکی از چالش های اصلی در خانه است. ما به شما کمک خواهیم کرد که ضمن داشتن فضای باز کافی نیازهای خود را در زمینه جالباسی ، تختخواب ، میز کار و تحریر برآروده نمایید.


بخش سوم:

کابینت

آشپزخانه ها یکی از کلیدی ترین مکان ها در ساختار زندگی ما ایرانیان می باشد. وقت زیادی از بانـوان ایرانـی در آشپزخانه سپری می شود. در طراحی کابینت و دکوراسیون آشپزخانه توجه به نکات ذیل ضروری است:
1-پیش بینی فضای مناسب جهت ظروف ، ادویه ، مواد غذایی و . . .
2-دسترسی آسان به این فضاها و رعایت نکات آرگونومیک برای بانوان
3-رعایت سادگی و زیبایی در طراحی ، آشپزخانه نباید جای شلوغی به نظر برسد.
4-استفاده از یراق آلات مناسب و با کیفیت ،ریل ها، لولاها ، جکها و سبدهای مختلف نقش اساسی در راحتی ما در آشپزخانه ایفا می کنند.
5-جانمایی صحیح یخچال ، ماشین لباسشویی و ظرفشویی ، گاز و سینک ظرفشویی
حالا نوبت انتخاب نوع مواد اولیه و مدل می باشد

انواع مدل های کابینت :

 

1-کابینت مدرن: بیشتر افرادی که به دنبال طرح های ساده هستند این مدل را انتخاب می کنند ، که بسته به نوع مواد اولیه معمولا اقتصادی تر از سایر مدل ها است

 

2-کابینت کلاسیــک: انواع ابزارها بر روی دربها توسط CNC و همچنین تاج ها ، زیرچراغی و پاخورهای پرپیچ و خم ویژگی این مـدل می باشد. ستون های قدی و غیرقدی به زیبایی این مدل خواهند افزود.

 

3-کابینت طرح انزو: انزو نام یک برند خارجی است که در زمینه دکوراسیون و مبلمان فعالیت می کند. کابینت هایی که در ایران شبیه این شرکت ساخته می شود به انزو معروف شده اند.
این کابینت ها دارای ویژگی های متفاوت زیر هستند:
الف)ضخامت درب معمولا از 25 میلیمتر به بالا می باشد
ب)بر روی لبه درب ها ابزار ساده ای اجرا می شود.
ج)اغلب اوقات رنگ درب ها سفید و یا نزدیک به آن می باشد.
د)این نوع کابینت می تواند ، به صورت وکیوم اجرا شده و یا از رنگ برای پوشش درب ها و ستون ها استفاده شود.

 

4-کابینت نئوکلاسیک: درب ها و ستون ها در این نوع از یک قاب ساده تشکیل می شود، تاج و پاخور نیز از کلاسیک ساده تر هستند.

 

نوع مواد اولیه ، کابینت را به دسته های زیر تقسیم می کند:

 

1-فینگر جوینت: قطعات کوچک چوب به وسیله چســب های ضدآب و ابزارهای خاص کنار هم چسبانده شده و صفحات بزرگ بوجود می آورند. از این قطعات برای تولید صفحات میز و کابینت و همچنین درب های کابینت استفاده می شود. زیبایی طبیعی، ضدآب بودن، دوام طولانی و قابلیت بازسازی آسان ، فینگرجوینت را به یکی از بهترین گزینه ها برای کابینت تبدیل کرده است.

فینگر جوینت گردو

 

2-روکش چوب: روکش های طبیعی چوب بر روی صفحات خام MDF پرس می شود ، آنگاه می توان از این صفحات در تولید طرح های کلاسیک و یا حتی مدرن استفاده کرد و معمولا از رنگ های پلی استر و یا پلی یورتان برای پوشش درب ها استفاده می شود. در مقابل آب و ضربه آسیب پذیر می باشد.

 

3-ممبران: روکش هایی از جنس PVC بر روی صفحات یک طرف خام MDF که از قبل طرح های مورد نظر بوسیله CNC بر روی آن اجرا شده است ، چسبانده می شود. استفاده از چسب های آلمانی مرغوب منقضی نشده و همچنین دستگاه پرس بدون عیب در کیفیت این نوع نقش اساسی دارد. در صورت انجام صحیح مراحل فوق ، درب های کابینت از مقاومت و کیفیت بالایی در مقابل آب و ضربه برخوردار می گردند. رنگ ها و طرح های متنوع روکش های PVC می تواند هر سلیقه ای را راضی نماید.
در اجرای کابینت های مدرن ، کلاسیک و انزو می توان از وکیوم استفاده کرد.ممبران به لحاظ ساختاری با وکیوم تفاوت چندانی ندارد، اما در ممبران از پرس مدرن تر و کامل تری برای چسباندن روکش PVC استفاده می شود.
این مدل به لحاظ دوام بیشتر و ضدآب بودن کاملا اقتصادی می باشد.

 

4- mdf ملامینه: در این نوع ، از صفحات دورو ملامینه که برش خورده و لبه های آن نوار شده برای درب ها استفاده می گردد. نوع MDF می تواند های گلاس ، مات و یا سوپر مات باشد و همچنین طرح ها و رنگ های فوق العاده متنوعی وجود دارد که می تواند رضایت مشتری را جلب نماید. این نوع فقط در کابینت مدرن قابل استفاده است. نوع MDF مورد استفاده ، دستگاه های برشکاری ، نوار PVC ، چسب نوار و … همه در کیفیت این نوع کابینت بسیار موثر می باشند.


بخش چهارم :

تجهیزات کتابخانه و مبلمان اداری

تولید انواع تجهیزات کتابخانه و مبلمان اداری شامل قفسه ها و کمدها ، میزهای مطالعه و تحقیق ، مبل و صندلی کتابخانه و اداری ، انواع میزهای تحریر و مدیریت و اجرای سالن های کنفرانس

 


توصیه های قبل از خرید

برای ارزیابــی کیفیت محصــولات چوبـــی به شناخت عناصر موثر در فرآیند تولید نیازمندیم که برخی از آنها به قرار ذیل می باشد :

چوب ، روکش ، نئوپان ، پرس ، رنگ ، ابزار یراق
نوع اسفنج و پارچه (در انواع صندلی و مبل)
عناصر انسانی ، مدیریت تولید

برای تولید کالایی با کیفیت مطلوب، به مواد اولیه درجه یک، نیروی انسانی ماهر و مدیریت فنی مناسب احتیاج داریم. رعایت نکات فوق الذکر هزینه تولید را نسبت به محصولات نامرغوب تا دو برابر و بلکه بیشتر افزایش می دهد.
در اغلب اوقات محصولات نامرغوب به لحاظ ظاهری و نگاه غیرفنی تفاوت فاحشی با کالای مشابه مرغوب نخواهند داشت اما کامیابی خریداران این محصولات دیری نخواهد پایید چون پس از مدتی مشکلات آشکار می گردد. جدا شدن اتصالات، ترک خوردن و پیچیدگی، بالازدگی روکش، پوسته کردن رنگ، خرابی دستگیره ها و قفلها و . . .

به مشتریان محترم توصیه می گردد که قبل از خرید به موارد ذیل در مورد سازنده کالا توجه فرمایند:

1- دارا بودن کارخانه معتبر با آدرس مشخص
2- سابقه تولیدات
3- دارا بودن نیروی فنی و ماهر
4- توانایی تهیه مواد اولیه مرغوب
که کلیه این موارد در بازدید از کارخانه تا حد زیادی مشخص می گردد.