گزیده ای از سخنرانی مدیرعامل صنایع چوب فرهنگ در همایش صنعت چوب

گزیده ای از سخنرانی مدیرعامل صنایع چوب فرهنگ در همایش صنعت چوب:

صنعت چوب و مبلمان استان قم با دارابودن بیش از سه هزار کارگاه کوچک و بزرگ و حدو سی هزار نیروی اشتغال به کار از مهمترین و فراگيرترين بخشهای صنعتی استان میباشد. استان قم در این بخش رتبه دوم کشوری را دارا می باشد.
حضور هنرمندان بزرگ ، کارخانه های مدرن و سابقه طولانی این صنعت در استان، موجب گردیده است که قم بتواند به یکی از قطبهای صادرات این بخش تبدیل گردد.
اینک به بخشی از مشکلات این صنعت اشاره می گردد:
1-زیرساختهای شهری و فروشگاهی: به جهت رونق این صنعت ایجاد مراکز تجاری طبقاتی مدرن همراه با تمام امکانات رفاهی مدرن (از جمله پارکینگ) شرط لازم جذب مشتریان خارج استان و حتی خارج از کشور میباشد. (مانند یافت آباد تهران)
2 - ایجاد یک فروشگاه مجازی تخصصی صنعت چوب و مبلمان که تولیدکنندگان معتبر استان بتوانند کالاهای خود را دریک محیط مجازی زیبا به معرض فروش بگذارند.
3ـ استفاده از تابلوهای تبلیغاتی جاده های اصلی کشور(مثل اتوبان قم تهران) جهت معرفی صنعت چوب استان.
4-دعوت از هییت های اقتصادی کشورهای دیگر جهت بازدید از این صنعت و دیدار با تولیدکنندگان معتبر جهت بازشدن راههای ارتباطی با سایر کشورها.
5-ایجاد گروههای مشاوره ای قوی با حمایت سازمان صنعت ، معدن و تجارت و شرکت شهرکهای صنعتی استان در کنار اتحادیه درودگران که می تواند در زمینه های زیر به اصلاحات درونی استان کمک نمایند:
الف)بروزرسانی تولیدات و اصلاح الگوهای قدیمی
ب)تبیین ضرورت بکارگیری دستگاههای جدید
ج)اصلاح ساختار مدیریتی کارگاهها
د)برگزاری کلاسهای آموزشی تخصصی در زمینه های چوب، روکش، رنگ، رویه کوبی و سایر موارد
ه)برگزاری دوره های آموزشی در زمینه آشنایی با قوانین بیمه و مالیات
و)استفاده بهینه از صدا و سیمای استانی و حتی ملی جهت معرفی این صنعت
6-مراکز و ماموران دولتی اعم از بیمه، دارایی، کار و بهداشت در برخورد با کارفرمایان حتی کارگاههای کوچک، به گونه ای قانون را اجرا نمایند که موجبات دلسردی و ناامیدی آنان را فراهم نیاورند، بلکه با برخورد دلسوزانه همراه با راهنماییهای لازم به حل مشکلات کارفرمایان در این زمینه ها کمک نمایند.

ورود

ورود به محیط کاربری

نام کاربری *
رمز ورود *